Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Renuntare la concediu crestere copil 2 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Renuntare la concediu crestere copil 2 ani

Buna,

In momentul de fata sunt in concediu crestere copil pana la varsta de 2 ani (care va expira in 02.2012).

Daca mi-am gasit un alt loc de munca ce ar trebui sa fac? trebuie sa merg sa-mi depun demisia la angajatorul la care sunt cu CM in suspendare acum?

Si daca, de ex . peste cateva luni decid sa ma intorc in concediu de crestere pana la expirarea lui, pot face acest lucru?
Multumesc
puteti oricand cere reintoarcerea in campul muncii. daca vreti sa demisionati tb sa respectati niste termene de 10 zile...
1. Faceti cerere de reluarea a activitatii si in acelasi timp si de incetare a raportului de munca , prin demisie sau cu acordul partilor.

2. Daca doriti sa va intoarceti in CCC , o puteti face pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului.