Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general salariu luat cu japca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

salariu luat cu japca

eu am 1600 ron salariul pe cm, deci brut inseamna 1151 ron, angajatorul meu mi-a luat 131 ron si in locul lor imi da bonuri de masa;daca imi iau co imi opreste bonurile de masa pe zilele respective,e legal asa ceva? cui maadresez?
Poate 1600 brut si net 1151...
Pe perioada concediului de odihna nu se acorda tichete de masa.
Sa inteleg ca salariul net este acum 1000 lei aproximativ?
Gabrielle Monique a scris:

Pe perioada concediului de odihna nu se acorda tichete de masa.
Sa inteleg ca salariul net este acum 1000 lei aproximativ?

Utilizatorul vrea sa ne arate ca are 1600 salariul brut,1151 net,iar din net angajatorul ii retine contravaloarea bonurilor de masa,ceea ce nu este legal.De asemenea,utilizatorul ne intreaba ce se intampla daca va pleca in concediul legal de odihna.Ii va da tot salariu net cuvenit,sau ii va retine in continuare contravaloarea bonurilor,si i le va da sau nu?
andymaurul, utilizator