Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Contabilitate în general

asociatia de proprietari

Va rog lamuriti-ma in urmatoarea`problema:
O asociatie de proprietari care are 3 angajati cu conventie civila , dintre care 2 pensionari si unul angajat si la o alta societate, completeaza declaratia unica 112 sau declaratia 100 conform noului formular din 2011.
Multumesc,
Completarea declaratiilor se face pe baza contributiilor datorate...vedeti care sunt acelea si in care declaratie se incadreaza.
@angimm,
Care sunt "contributiile datorate" in cazul expus mai sus? Adica pentru venituri obtinute in baza conventiilor civile pentru persoane care nu au ca unica sursa de venituri aceste conventii! Ce obligatii are asociatia?
Si "in care declaratie se incadreaza" dupa parerea dv?