Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducerea unui autoturism avand montat un motor care ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducerea unui autoturism avand montat un motor care nu a fost verificat de RAR

conducerea unui autoturism pe drumurile piblice avand montat un motor care nu a fost verificat de catre rar constituie infractiune?la ce articol se incadreaza?
Nu este absolut nici o infractiune,nici macar contraventie nu stiu daca este.Motorul este o piesa de schimb care normal trebuie omologat dar nu o sa va verifice nimeni la motor daca a fost schimbat sau nu,doar in cazul vanzarii trebuie omologat de noul proprietar