Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene

pt a obtine fonduri pt o fundatie trebuie ca aceasta sa functioneze si sa aiba profit minim 2 ani? Multumesc
monica13 a scris:

pt a obtine fonduri pt o fundatie trebuie ca aceasta sa functioneze si sa aiba profit minim 2 ani? Multumesc
.
Ceva nu se leaga. Ati gresit forma de organizare.
Am inteles ca o fundatie, indiferent de domeniul ei de activitate,trebuie sa fi fost infiintata si sa aiba profit cel putin 2 ani inainte de a incerca sa accesez fondurile . E adevarat?
In continuare afirm ca faceti o confuzie fundamentala privind forma de organizare. V-am evidentiat in mesajul precedent termenii incompatibili.
@monica13, daca nu intelegeti raspunsul si insistati in repetarea aceleiasi intrebari, voi inchide topicul.
Este o intrebare non-sens: fundatiile nu obtin profit, sunt non-profit!

O zi buna.