Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Asociatii de proprietari
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Asociatii de proprietari

Trebuie o asociatie de proprietari sa fie inregistrat in registrul operatorilor intracomunitari pentru a solicita servicii de la o societate germana, de exemplu, si daca e necesar, sunt asociatiile de proprietari platitori de TVA?
sigur ca da.
asociatia trebuie sa se inregistreze in scopuri tva intracomunitar si sa se inscrie in ROI, sa depuna decont de tva special 301 si decl. 390.