Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... INCADRARE 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

INCADRARE 2011

Dca suntem o institutie publica subordonata consiliului local Bucuresti al unei primarii de sector, fiind contractuali ,in ce categorie intram conform legii 284/2010 servicii deconcentrate ale ministerelor si ale altor organe centrale de specialitate, prefecturi. consilii judetene, municipii, sau administratia publica locala , consilii, primarii si servicii publice din subordinea acestora?
Am inteles acum - va incadrati la administratia publica locala, consilii, primarii si servicii publice din subordine
Mariana Dumitrescu, Avocat
Cred ca nu ati inteles intrebarea
Daca suntem o institutie publica subordonata consiliului local Bucuresti al unei primarii de sector, fiind contractuali ,in ce categorie intram conform legii 284/2010 la servicii deconcentrate ale ministerelor si ale altor organe centrale de specialitate, prefecturi. consilii judetene, municipii, sau la administratia publica locala , consilii, primarii si servicii publice din subordinea acestora?

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
L 284/2010, la Cap.II pct.1, b , sectiunea "Adm.pub.locala, Consilii, primarii si serv.publice locale din subordinea acestora"
Altii spun ca ne incadram in sectiunea alete servicii deconcentrate noi fiin o institutie infiintata in subordinea sau sub autoritatea consiliilorlocale ale sectoarelor municipiului Bucuresti.