Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... termen decl imp venit nerezid
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

termen decl imp venit nerezid

care este termenul de depunere al declaratiei pe venit nerezidenti???
28 febr sau 30 iunie??
Care dintre declaratii? Exista 2:
1. se declara retinerea (ca suma totala) la sursa in formularul 100 si
2. se declara in declaratia informativa pana la 30 iunie 2011 a se vedea art.119 cu norme din Codul Fiscal.
Declaratia de la pct. 2 o puteti vedea la: [ link extern ]
Andreea Voicila, Contabil