Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general 392 B la Intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

392 B la Intreprindere individuala

Buna. Am o mica problema. Am fost la finante si am auzit ca trebuie depusa declaratia 392 B si pentru intreprindere individuala pentru cifra de afaceri. Am un i.i. la care am un angajat cu conventie de la somaj. Conventia (600 ron) primita de la somaj trebuie calculata in cifra de afaceri sau nu intra numai veniturile din vanzari acolo?
Multumesc
Cifra de afaceri cuprinde suma totala a veniturilor din operatiunile comerciale efectuate de firma, respectiv vanzarea de marfuri si produse ori prestarea de servicii intr-o perioadă de timp determinata. Veniturile din subventii nu intra in calcul cifra de afaceri.
Popa Adrian, Contabil