Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general plafon numerar in casa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

plafon numerar in casa

Este adevarat ca s-a majorat plafonul de numerar in casa la
50.000.000 lei? Unde as puteagasi legislatia despre treaba asta sau mai precis care lege ..... si cand intra in vigoare.
Mii de multumiri
Art. XXXX
Prezenta ordonanţă intră în vigoare la 30 zile de la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I.
-****-

PRIM-MINISTRU
ADRIAN NÃSTASE
Contrasemnează:
Ministrul finanţelor publice
Mihai Nicolae Tănăsescu
Publicat în Monitorul Oficial cu numărul 803 din data de 31 august 2004

Este neuzual ca un act normativ sa intre in vigoare la 3 zile de la publicare si in plus ar trebui ca sectiunea cu plafonul de casa sa intre in vigoare in cursul unei luni. Prevederile trebuiesc aplicate unitar in cursul unei luni.
Dragos