Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Mie mi se poate majora pensia?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Mie mi se poate majora pensia?

sunt pensionat din data de 3 noiembrie 2003,am 26 de ani grupa 1.doresc sa imi raspundeti daca pot beneficia de majorarea pensiei de la 1 ianuarie 2011 si daca acest lucru se realizeaza in mai multe etape deoarece in luna februarie 2011 nu mi-a fost majorata pensia.va multumesc
Ce stagiu complet de cotizare(nu cel total) este trecut la punctul(F)din decizia de pensionare ?
stagiul complet de cotizare este 30 de ani si 4 luni
Beneficiati de acesta majorare.Aceasta majorare se face intr-o singura etapa(care este si ultima).Daca nu ati primit-o inca,faceti o interventie la Casa locala si se va rezolva.Va redau o o interventie simpla:

Rog sa aplicati prevederile art.169 din legea 263/2010 in dosarul nr.115516

Multumesc mult pentru intelegere
28/02/2011 ora 11:32

RASPUNS: Sesizarea dvs. a fost înaintată Direcţiei Stabiliri şi Plăţi Beneficii pentru a fi verificate aspectele semnalate de dvs. şi pentru a se efectua recalcularea conform prevederilor art. 169 din Legea nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice. 28.02.2011