Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... intreprindere individuala (mecanica auto - autorizatia ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

intreprindere individuala (mecanica auto - autorizatia de la rar e necesara?)

la intreprindere individuala cu profil mecanica auto trebuie autorizatie de la rar?
Din cate cunosc, ARR supravegheaza activitatile de transport si nu cele de mecanica auto. Daca aveti pregatire profesionala in domeniu mecanica auto, este suficient pentru II.
Informatii suplimentare despre competentele ARR gasiti pe [ link extern ] /
faceam referire la registrul auto roman
Practic, e service auto; nu?. De aceea, aveti nevoie de respectiva autorizatie.

Poate va ajuta informatiile de aici:
[ link extern ]