Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratie adaos comercial
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratie adaos comercial

Buna ziua. As dori sa aflu daca o societate comerciala care desfasoara activitatea de comert cu ridicata (cumpara si vinde marfa doar de la si catre alte societati comerciale) are obligatia sa depuna declaratia privind adaosul comercial. Unde se depune aceasta declaratie, la finante sau la primarie? Multumesc.
Declaratia este data in conformitate cu Legea 12/1990 republicata in M.O. partea I nr. 291/05.05.2009 privind protejarea populatiei impotriva unor activitati comerciale ilicite , art.1 litera (f).
Nu am verificat daca s-a mai modificat intre timp.