Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... punct de lucru
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

punct de lucru

Buna ziua,
Am nevoie de un sfat pe care va rog sa mi-l oferiti. O societate comerciala avand ca obiect de activitate principal activitatea de constructii, in cazul in care desfasoara lucrari de santier in alt oras decat cel in care isi au sediul social, avand 20-40 de muncitori angrenati in aceste lucrari care dureaza de mai bine de 3 ani ar trebui sa infiinteze un punct de lucru acolo?

Va multumesc anticipat ptr raspuns.
nu este obligatoriu sa va inregistrati un punct de lucru acolo, doar daca din punct de vedere fiscal doriti sa inregistrati acte fiscale in acel oras.