Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cat este onorariul unui avocat pentru a obtine pensia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cat este onorariul unui avocat pentru a obtine pensia alimentara?

Pensia alimentara pentru doi copii
Onorariul avocatial se stabileste in functie de criteriile prevazute de Statutul profesiei de avocat.
In cazul admiterii actiunii, puteti solicita obligarea paratului in temeiul art.274 c.proc.civ. la plata cheltuieilor de judecata, ele constand in cazul de fata in cuantumul onorariului avocatial.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua am înaintat o cerere de pensie alimentara unic copil necăsătoriți de 14 ani.Onorariul avocatei wste de 2000 de lei

Cabinet de Avocat Feraru Diana a scris:

nu, nu este mult.