avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cat este onorariul unui avocat pentru a obtine pensia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cat este onorariul unui avocat pentru a obtine pensia alimentara?

Pensia alimentara pentru doi copii
Cel mai recent răspuns: begoniabrasov74@yahoo.com , utilizator 08:18, 10 Septembrie 2022
Onorariul avocatial se stabileste in functie de criteriile prevazute de Statutul profesiei de avocat.
In cazul admiterii actiunii, puteti solicita obligarea paratului in temeiul art.274 c.proc.civ. la plata cheltuieilor de judecata, ele constand in cazul de fata in cuantumul onorariului avocatial.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua am înaintat o cerere de pensie alimentara unic copil necăsătoriți de 14 ani.Onorariul avocatei wste de 2000 de lei


Cabinet de Avocat Feraru Diana a scris:

nu, nu este mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie george27 george27 ce suma de bani as avea nevoie pentru a deschide proces pentru custodia si pensia alimentara a copilului. (vezi toată discuția)
Onorariul divort Vasilica cociorva Vasilica cociorva Buna ziua, citind pe portalul d-voastra mi-au venit dubii. E posibil ca un divort sa coste 850€ Va multumesc! (vezi toată discuția)
Onorariu avocat in procesul penal rupa rupa care este onorariul maxim , solicitat de catre un avocat , care reprezinta un inculpat in instanta de fond ? va rog ( nu stiu daca m-am facut înteles ) (vezi toată discuția)