Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LOCUINTA IN APARTAMENT IN COPROPRIETATE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LOCUINTA IN APARTAMENT IN COPROPRIETATE

BUNAZIUA, MA INTORC CU O INTREBARE DE CE AM ASCULTAT OPINIE DIFERITE:
AM CASTIGAT IN ISTANZA LA COPROPRIETATE 50% IEU SI 50% FOSTA
CONCUBINA MEA, DE UN APARTAMENT INDIVIS (TRE CAMERE + SERVICI).
IN APARTAMENT IN MOMENT DE FATA, LOCUIESTE, FARA ACTE, O PRIETENA DE FOSTA MEA CONCUBINA.
- IN APARTAMENT RESPECTIV AVEM DREPT DE LOCUINTA IEU SI CONCUBINA?
-SAU CONCUBINA POATE SA PUNE IN APARTAMENT CINE VREA?
MERCI. PICCOLI
aveti dreptul amandoi.
Cu stima,
da, concubina, adica fosta concubina, poate sa puna in "bucata" ei de apartament pe cine vrea...:yes:
MA SCUSATI, "BUCATA IEI" NU EXISTE, APARTAMENT ESTE INDIVISO, NU TREBUIE SI APROBAREA MEA, SAU DAC VREU IEU SA PUN ALCINEVA, NU TREBUIE APROBAREA IEI??
apartamentul e indiviso pentru ca nu se poate diviza sau e greu divizabil fizic, insa aceasta nu inseamna ca pe proprietatea ta trebuie sa ceri aprobare celuilalt sa faci ceva acolo sau sa inchiriezi spatiul respectiv cui vrei... E proprietate privata si aceasta este inviolabila in toate aspectele ei. Si dvs. puteti sa faceti ce vreti cu "bucata" dvs.
mult succes
VA MULTUMESC.