avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LOCUINTA IN APARTAMENT IN COPROPRIETATE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LOCUINTA IN APARTAMENT IN COPROPRIETATE

BUNAZIUA, MA INTORC CU O INTREBARE DE CE AM ASCULTAT OPINIE DIFERITE:
AM CASTIGAT IN ISTANZA LA COPROPRIETATE 50% IEU SI 50% FOSTA
CONCUBINA MEA, DE UN APARTAMENT INDIVIS (TRE CAMERE + SERVICI).
IN APARTAMENT IN MOMENT DE FATA, LOCUIESTE, FARA ACTE, O PRIETENA DE FOSTA MEA CONCUBINA.
- IN APARTAMENT RESPECTIV AVEM DREPT DE LOCUINTA IEU SI CONCUBINA?
-SAU CONCUBINA POATE SA PUNE IN APARTAMENT CINE VREA?
MERCI. PICCOLI
Cel mai recent răspuns: Giuliano Piccoli , utilizator 11:11, 8 Martie 2011
aveti dreptul amandoi.
Cu stima,
da, concubina, adica fosta concubina, poate sa puna in "bucata" ei de apartament pe cine vrea...:yes:
MA SCUSATI, "BUCATA IEI" NU EXISTE, APARTAMENT ESTE INDIVISO, NU TREBUIE SI APROBAREA MEA, SAU DAC VREU IEU SA PUN ALCINEVA, NU TREBUIE APROBAREA IEI??
apartamentul e indiviso pentru ca nu se poate diviza sau e greu divizabil fizic, insa aceasta nu inseamna ca pe proprietatea ta trebuie sa ceri aprobare celuilalt sa faci ceva acolo sau sa inchiriezi spatiul respectiv cui vrei... E proprietate privata si aceasta este inviolabila in toate aspectele ei. Si dvs. puteti sa faceti ce vreti cu "bucata" dvs.
mult succes
VA MULTUMESC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Locuinta in apartament in coproprietate Giuliano Piccoli Giuliano Piccoli Am 50% din proprietate din o apartament (prin hotarirea judecatoresta, confirmata ed irevocabile), de la care am fost inchis afara de 15 lune de fosta ... (vezi toată discuția)
Tulburarea de posesia si locuinta ?? Giuliano Piccoli Giuliano Piccoli DEJA AM PUS INTREBARE LA VOI CU O APARTAMENT IN COPROPRIETATE INDIVISA CU COTE PARTE DE 1/2 CO FOSTA MEA CONCUBINA. LUNI (PESTE 3 ZILE) AM ACORD CA PRIETENA ... (vezi toată discuția)
Cheltuiele de bloc Giuliano Piccoli Giuliano Piccoli DEJA V-AM DERANJAT CU PROBLEMELE MELE DE CHELTUIELE DE BLOC, DAR, CRED CA NU AM ESPLICAT BINE PROBLEMA RESPECTIV: PRIN HOTARIREA JUDECATOREASCA SUN PROPRIETAR ... (vezi toată discuția)