Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... promovare - functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

promovare - functionar public

Buna ziua,
as dorii sa ma lamuriti si pe mine cu o problema : daca un functionar public care la angajare opteaza pentru un post cu studii medii mai poate promova pe studii superioare de scurta durata, daca dupa 3 ani de la angajare prezinta o diploma de absolvire a colegiului tehnic din anul 2003, respectiva persoana s-a angajat in anul 2008.
Nu. Mai poate promova daca termina o alta facultate. Eventual poate ocupa prin concurs un post prevazut pentru clasa II . Gradul profesional poate fi in functie de vechime pe care in specialitate saudaca este inscrisa in carnetul de munca dupa ce a terminat acel colegiu.