Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... cum pot vinde produse agricole?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

cum pot vinde produse agricole?

cum pot vinde legal(cu acte-factura chitanta) produse agricole?
sunt si alte modalitati de a vinde legal?
Infiintati o intreprindere individuala cu codul caen pentru vanzare produse agricole(nu stiu exact ce vreti concret sa vindeti,deci alegeti caen in functie de produsele ce urmeaza a fi vandute) .Cand sunt gata actele la registrul comertului,va luati casa de marcat si puteti functiona legal....Puteti emite si facturi si chitante,dar grija,ca la persoane fizice nu se emit chitante ,ci bonuri fiscale...