Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... noul cod penal actualizat 2011
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

noul cod penal actualizat 2011

Buna am o ruganinte daca are cineva noul COD PENAL actualizat 2011 in format electronic {pdf. doc....} sa imi trimiteti pe mail domy005@yahoo.com
Va multumesc mult.
Codul penal (in vigoare) actualizat – pana la data de 3.01.2011 il puteti gasi aici
[ link extern ] /
nu mai inteleg
pt examenul din 2012 dupa ce cod penal invatam?
ce modificari au intervenit la penal?
multumesc!
Veti avea bibliografia.
Este foarte probabil sa invatati tot codul penal care este actualmente in vigoare.

Spre exempu, cei care dau examene acum la drept civil examenul se da pe vechiul Cod Civil de la 1864, desi acesta nu va mai fi in vigoare la data sustinerii examenului.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat