Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurarea facultativa a locuintei
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurarea facultativa a locuintei

Va salut,

As vrea sa stiu in legatura cu asigurarea facultativa a locuintei,daca in urma modificarii legii cu privire la asigurarea obligatorie a locuintei,semnata de Presedintele Romaniei in Decembrie 2010,modificare prin care asigurarea obligatorie nu mai este obligatorie in cazul achizitionarii unei polite de asigurare facultativa care sa acopere si riscurile prevazute in asigurarea obligatorie, s-a stabilit daca asigurarea facultativa(care sa acopere si riscurile prevazute de asigurarea obligatorie) trebuie incheiata numai la o societate de asigurari participanta la programul PAID,sau poate fi incheiata la orice societate de asigurari care are ca obiect de activitate asigurarea de locuinte,chiar daca nu participa la programul PAID?

Va multumesc.
Corect!La oricare asigurator din piata.
La orice asigurator de pe piata. Sa verificati ofertele cele mai avantajoase de pe piata,