Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie DEEE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie DEEE

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns referitor la DEEE

In ce declaratie se declara deseurile electrice si electronice?
Mai intai trebuie sa va inregistrati in registrul DEEE #-o.Intrati pe site-ul ANPM, Deseuri si aveti toata documentatia.Cel mai bine apelati la firme autorizate de colectare DEEE si va intocmesc ele documentatia. Ulterior se depune doar o declaratie anuala pana pe 30 aprilie, pentru DEEE introduse pe piata in anul anterior.
suntem inregistrati din Ianuarie 2011
Problema este ca nu stiu unde declar importul de echipamente electrice si electronice