Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Program Casa Verde
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Program Casa Verde

Buna ziua.Si eu am depus anul trecut dosarul si a fost aprobat.Casa noastra este in constructie, deci nu am reusit sa facem inca investitia. Avem dosar aprobat pentru centrala pe brichete. Intrebarea mea este: daca nu am finalizat prima cerere pot anul acesta sa depun pentru panouri solare????S-ar putea sa terminam constructia si atunci ne-ar fii de mare ajutor.Multumesc
Cautati mai jos ce va intereseaza:

www.avocatnet.ro/content/art...
Contractul de finantare prevede ca aveti un 12 luni de zile pentru a finaliza lucrarile (art 3). Poti sa renunt (art 8.1 litera b) in cazuñl imposibiltatii obiective a beneficiarului de a realiza proiectul, prin renuntare, cu un preaviz scris de maximum 30 de zile; ...d) "din cauza aparitia unor circumstance care nu au putut fi prevazute la data ihciere contractului...". In principiu da, se poate in limita 6.000 de lei. Am primit oferte de exact acest pretul si va da si credit pentru a plati facturile si deconta dupa cerere de tragere. Ai avut si dv vreuna oferta buna pentru centrala pe brichete ce vreau si eu sa fac cerere? Va multumesc!.
pana cand nu apare noul ghid de finantare, nu se poate sti daca aveti dreptul sa depuneti cerere si pentru panouri solare
daca ramane in vigoare ghidul de finantare aprobat in anul 2010, nu veti putea face cerere si pentru panouri solare, deoarece un solicitant poate depune cerere pentru un singur proiect, fara a se distinge daca e vorba de o singura cerere in cadrul aceleiasi sesiuni sau de-a lungul mai multor sesiuni de depunere
Buna ziua.
Se poate depunde o cerere pentru panouri solare si dupa un an pentru pompa de caldura la aceasi casa ?
ghidul de finantare pentru Programul Casa verde 2011 este publicat pe pagina de internet a Admnistratiei Fondului pentru Mediu
[ link extern ]