Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Retinerea CASS si impozitarea pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Retinerea CASS si impozitarea pensiei

Buna ziua am o intrebare la care nu pot gasi un raspuns,calcularea cas-ului si a impozitului se face la pensia integrala sau la ce depaseste 750 ron,respectiv 1000,mentionez ca eu am o pensie de 1500 si opririle se fac la pensia integrala.

va multumesc
CASS-ul se calculeaa la pensia intreaga, impozitul numai la ceea ce depaseste 1000 lei.