Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare nume
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare nume

Buna ziua,
As dori sa stiu cum se procedeaza in situatia in care sotii asteapta un copil, insa inainte de nasterea acestuia divorteaza. Mama isi schimba numele (ca urmare a propriei decizii), iar tatal nu vrea sa recunoasca copilul. Ce nume va purta micutul?
Va multumesc mult pentru raspunsuri.