Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Regim fiscal contract mandat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Regim fiscal contract mandat

Buna ziua,

In calitate de persoana fizica (mandatar) am incheiat cu o societate comerciala (mandant) un contract de mandat avand ca obiect recuperarea debitelor inregistrate catre mandant de catre alte societati comerciale.
As vrea sa stiu ce obligatii fiscale imi revin, precum si care este regimul acestui contract in contabilitatea mandantului meu.
Va multumesc

mihnea_popovici, utilizator