avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Regim fiscal contract mandat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Regim fiscal contract mandat

Buna ziua,

In calitate de persoana fizica (mandatar) am incheiat cu o societate comerciala (mandant) un contract de mandat avand ca obiect recuperarea debitelor inregistrate catre mandant de catre alte societati comerciale.
As vrea sa stiu ce obligatii fiscale imi revin, precum si care este regimul acestui contract in contabilitatea mandantului meu.
Va multumesc

Ultima modificare: Vineri, 18 Martie 2011
mihnea_popovici, utilizator

Alte discuții în legătură

Intocmire si semnare bilant NYKOL NYKOL Buna ziua, As vrea sa-mi spuneti daca un expert contabil membru activ al CECCAR care nu este inregistrat la DGFP ca PFA poate incheia contract de prestari ... (vezi toată discuția)
Mandat comercial Dacă puteti să mă ajutati cu cu model de contract de mandat comercial O A.F. sau un S.R.L. ar trebui să comercializeze (vândă )produsele furnizate de ... (vezi toată discuția)
Tratament fiscal contract de management mirela rotaru mirela rotaru Sunt in situatia de a incheia un contract mandat de management intre o persoana fizica (mandatar) si o pers juridica (mandant). As aprecia enorm orice ... (vezi toată discuția)