Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intrerupere executare pedeapsa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intrerupere executare pedeapsa

buna seara.am si eu o intrebare daca poate sa imi raspunda cnv........daca o persoana privata de libertate bolnava care are lipsa de potasiu si de calciu(aceste lipse ajung pana la paralizii usoare)si hepatita se poate elibera pe baza unei recomandari medicale?sau poate altfel?mentionez ca e pentru evaziune fiscala.ms frumos
Nu pare o afectiune care sa nu poata fi tratata in spitalul penitenciarului.Oricum, urmati procedura si veti vedea daca aveti sanse.
Adresati o cerere instantei de judecata care va dispune efectuarea unei expertize medicale. Spitalul va transmite Institutului medico-legal toata documentatia, precum si avizul sau, iar rezultatul va fi transmis de de institut judecatoriei.
din pmdv se poate. Dar va trebuie un avocat bun. Nu este neaparat necesar ca afectiunea sa poata fi tratata in reteaua ANP. Insa daca nu se poate trata situatia e mult mai clara