Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Unde gasesc noile coduri?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Unde gasesc noile coduri?

de unde pot sa printez si eu noul cod penal si noul cod de procedura penala?as vrea varianta adoptata de guvern prin asumarea raspunderii in fata parlamentului si care s-a transformat in lege.multumesc frumos
roshia, utilizator
Daca te referi la noile coduri, le gasesti si in librarii.
Iar daca te referi la codurile in vigoare actualizate prin legea 202, de asemenea le gasesti in librarii, e mai practic si sunt ieftine.
noul cod penal e acelasi cu codul penal??
vedeti ca acele coduri pe care le cititi sa fie in vigoare si cu modificarile la zi.
daca va referiti la niole coduri ,nu va grabiti deoarece nu cred ca vor intra in vigoare anul acesta.
roshia a scris:

noul cod penal e acelasi cu codul penal??

Nu, noul cod este acela care va intra in vigoare candva in viitor, ca prea curand nu o sa se intample.
Codul penal este cel in vigoare cu cea mai recenta modificare adusa prin Legea 202/2010 si care se va aplica pana cand va intra noul cod.

Ce doresti mai exact?
ContSters178374, utilizator