Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... plata taxa de timbru judiciar
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

plata taxa de timbru judiciar

Cum pot plăti taxa de timbru judiciară pentru somaţia de plată dacă eu creditorul sunt în Galaţi şi debitorul este în Bucureşti ? Pot plăti prin mandat poştal ? În ce cont ?
Taxa de timbru se plateste la sediul/domiciliul celui care plateste.
Nu se mai plateste in functie de instanta in fata careia se desfasoara procesul in care se plateste taxa de timbru.