Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie

nemultumita de salariul primit sotia vrea sa plece la munca in alta tara.Ce trebuie sa faca la actualul loc de munca din punct de vedere legal pentru incheierea relatiilor cu firma la care a lucrat 4 ani?Ce acte trebuie sa faca?
Sa-si prezinte si sa inregistreze demisia, iar la sfarsitul preavizului sa-si ia nota de lichidare!
O alta varianta ar fi inaintarea unei cereri prin care solicitati incetarea CIM in baza art. 55 lit b, ca urmare a acordului partilor, la data convenita de dvs.