Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant, doar online?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant, doar online?

buna. eu am avut un magazin,si am suspendat activitatea de 1 an. contabila imi depunea bilantul pe 0. inteleg ca din iunie,nu se mai poate depune decat online, cu semnatura digitala? pai,asta ce presupune? eu oricum nu mai am activitate,si astept sa treaca cei 3 ani. nu mai vreau sa investesc nici un ban,in ceva mort...multumesc
a fost un magazin de prod naturiste... am inchis din cauza fofetarei,crizei... si am cam ramas cu datorii la furnizori. la stat nu am datorii.asa ca, astept sa se radieze automat,ca bani nu mai am
~ Conținut șters la cerere ~
bine,acum mai depun bilantul... dar de la anul,daca nu depun,ce se intampla? nu ma amendeaza?
Mircea Coman a scris:

atunci nu mai depuneti bilant si va radiaza registrul comertului din oficiu
in vreo 3 ani scapati de firma
dar datoriile ....

Chiar daca registrul comertului va radiaza in urma nedepunerii bilantului, finantele va pot reactiva daca aveti datorii in vederea recuperarii restantelor la buget.
Popa Adrian, Contabil
la finante nu mai am nici o datorie. am fost sa verific... doar sa nu mi dea amenda,ca nu depun bilantul... sau ce poate face?