Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA

Buna ziua,
Va prezint urmatoarea situatie:
-sotul este licentiat in stiinte administrative, specializarea administratie publica, cu master financiar, si lucreaza in domeniul resurselor umane de mai multi ani.
-sotia este licentiata in psihologie si lucreaza ca si contabil de mai multi ani.
Intrebarea este care ar fi modalitatea de infiintare a unui PFA cu prestare de servicii in domeniul resurse umane si/sau contabilitate.¬
Multumesc.
In domeniul resurse umane pt ca pentru contabilitate trebuie sa fii expert contabil.
Multumesc,ma intereseaza insa combinatia COR si CAEN, pentu infiintarea PFA.
Codurile CAEN pentru resurse umane ar putea fi:
7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
7490 Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Multumesc.