Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... infiintare firma resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

infiintare firma resurse umane

As dori sa infiintez o soc.de res.umane? Ce cod caen trebuie ? am gasit numai pt. consultanta i res.umane.
Trebuie autorizatie pt. prestari servicii de resurse umane?
Activitatea firmei ar trebui sa fie legata legatura cu ITM-inregistrare, modif, incetare CIM, salarizare? Daca societatea va fi a mea eu voi fi si administrator, pot fi si inspector resurse umane?
7022 Activitati de consultanta pentru afaceri si management

7490 Alte activitati profesionale, stiintifice si tehnice n.c.a.

Obiectul contractului de prestari servicii - consultanta si alte servicii in domeniul resurselor umane il constituie prestarea de catre Prestator in favoarea Beneficiarului a serviciilor in domeniul resurselor umane descrise in Anexa nr.1 la contract (cercetare in domeniul resurselor umane, intocmirea documentelor si programelor de resurse umane, pregatirea, perfectionarea angajatilor si dezvoltarea carierei acestora etc.), ce face parte integranta din acesta, in schimbul achitarii de catre Beneficiar, Prestatorului, a unui pret.

Daca infiintati o firma de HR ar trebui sa fisti specialist in acest domeniu.
Ca si administrator eu as propune o functie de manager.

Multumesc.
Am numai curs se INSPECTOR RES.UMANE, am si studii superioare.
Pt. a fi specialist trebuie sa fac niste cursuri?
Trebuie sa fac si alte cursuri obligatorii, pt. a putea deschide firma?
Nu stiu sigur cum este, daca deschid firma cineva trebuie sa fie administrator,
la inceput nu voi fi decat eu angajata. Angajarea o pot face pe o functie de resurse umane de ex. manager resurse umane, sau trebuie pe administrator fiind firma mea.