Forum Discuţii juridice Achiziţii publice ordin nr.146/1 martie 2011
Discuție deschisă în Achiziţii publice

ordin nr.146/1 martie 2011

Conform acestui ordin inteleg ca in cazul unor contracte de lucrari care ar avea ca obiect reabilitare de cartiere, reabilitare strazi va fi inlocuit de FIDIC?
Art. 1. -Ordin 146 /2011

Se aproba conditiile contractuale speciale ale contractelor pentru echipamente si constructii, inclusiv proiectare, si ale contractelor pentru constructii cladiri si lucrari ingineresti proiectate de catre beneficiar ale Federatiei Internationale a Inginerilor Consultanti in Domeniul Constructiilor (FIDIC), pentru obiective de investitii din domeniul infrastructurii rutiere de transport de interes national, finantate din fonduri publice, prevazute in anexele nr. 1 si 2