Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatie de proprietari- pot angaja ingrijitoare , ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatie de proprietari- pot angaja ingrijitoare , somera, prin obtinerea de fonduri nerambursabile?

Buna ziua, doresc sa aflu daca o Asociatie de proprietari poate beneficia de accesarea de fonduri nerambursabile pentru a crea doua noi locuri de munca ca ingrijitori . Mentionez ca se doreste angajarea unor tineri cu norma intreaga.
Multumesc!
Asociatiile de proprietari nu sunt eligibile pentru astfel de proiecte
Exista fonduri alocate strict anumitor axe Sprijinirea dezvoltarii durabile a oraselor, Imbunatatirea infrastructurii regionale si locale de transport,Reabilitarea si modernizarea retelei de drumuri judetene si strazi urbane - inclusiv constructia / reabilitarea soselelor de centura,Imbunatatirea infrastructurii sociale,Sprijinirea mediului de afaceri regional si local