Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... stie cineva??
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

stie cineva??

se vehiculeaza ca exista mai multe initiative legislative printre care una a senatorului TONY GREBLA ,prin care se doreste modificarea mai multor articole ale noului cod penal si al noului cod de procedura penala ,care sunt si in ce consta toate aceste modificari?chiar daca nu au fost adoptate aceste initiative in parlament,ma intereseaza toate aceste initiative si in ce consta ele.
Cred ca ar trebui verificat pe site-ul Parlamentului Romaniei.
Oricum de la initiativa legislativa si pana la lege aplicabila este un drum foarte lung,iar viitorul Cod Penal nu a intrat inca in vigoare.
Pe de alta parte, respectiva persoana,trebuie mentionat faptul ,ca se afla in opozitie
Radu Gabrian, Mediator