Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Plangere contraventionala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Plangere contraventionala

Urmeaza sa contest un proces-verbal de contraventie si voi solicita judecarea in lipsa mea. In conditiile in care ma voi muta de la domiciliul actual as vrea sa stiu cum o sa aflu finalitatea acestei judecati in conditiile in care nu cunosc numarul dosarului iar judecatoria se afla in alta localitate la o distanta f mare.
in procesul verbal de contraventie scrieti domiciliul din buletin si ca solicitati ca viitoarele comunicari sa fie facute la domiciliul ales cu adresa...
Cum sa scriu in procesul verbal??? Va rog sa-mi explicat ca nu am inteles unde trebuie sa precizez adresa la care vreau sa primesc raspunsul. Va multumesc.
incepeti alineatul cu 'subsemnatul x domiciliat in ..... si cu domiciliu ales pe perioada procesului in....... Solicit comunicarea tututor actelor la domiciliul ales.
d-nul avocat voia sa spuna ca trebuie sa scrieti in contestatia la procesul verbal adresa de domiciliu si sa solicitati ca urmatoarele acte de procedura sa va fie trimise la noua adresa..
Va multumesc.
Subsemnatul ..... cu domiciliul in ....., posesor al CI ......, CNP ....., cu domiciliul ales pe perioada procesului in oras ..., str. ..., bl. ..., ap. ..., jud. ...., solicit comunicarea tuturor actelor la domiciliul ales, si formulez prezenta:
Cam asa am inteles sa formulez, sper ca e bine.