Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sapunurile naturale \"handmade\"
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sapunurile naturale "handmade"

Tuturor va adresez un salut calduros si va supun atentiei urmatoarele:
Vreau sa fac sapunuri naturale "handmade" si sa le comercializez, intreaga activitate sa se desfasoare in mod legal.
Doresc sa cunosc care sunt pasii de urmat pentru deschiderea acestei mici afaceri?
Ce specializare/profesie trebuie sa ai? Chimist sau oricare alta?
Trebuie infiintata o firma, un PFA etc, sau nu-i nevoie?
Ce autorizatii/avize etc trebuie sa obtin pentru productie si pentru comercializare?
Orice sfaturi, orientari pe care le considerati importante pentru aceasta activitate.
Va multumesc!

Va recomand sa va infiintati o intreprindere individuala, cu obiect principal de activitate 3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Detalii infiintare aici: [ link extern ]
Cred ca v-ar fi folositor si articolul
www.avocatnet.ro/content/art...