Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lege ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lege ?

Va rog sa-mi spuneti ,inainte de 1989 pamintul din orase (curtile caselor) apartinea Statului ? Cu ce lege sau cu ce alt act normativ pamintul din orasul Bucuresti trecuse in proprietatea Statului ?
Deci pt. o casa demolata in 1978 nu se dadea despagubire pt. terenul casei ,care deja era al statului,ci numai pt. casa expropiata .E corect ? va rog un raspuns,multumesc