Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... terasa bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

terasa bloc

ce trebuie sa plateasca un locatar de bloc de la et 4 din 10,obligat doar ;
1 hidroizolatie
2 hidro-termoizolatie?
Cota-parte indiviza a lui din costul intregii lucrari.
Terasa este proprietate comuna, fiecare proprietar, de la P la ultimul etaj, are o bucatica de terasa in proprietate.
hidroizolatia da ,dar si termoizolatia?
Nu se intelege ce am scris? Orice cheltuiala se face, indiferent de care fel, se achita de toti proprietarii.
de ce nu ?,pot fi lucrări incluse în reabilitarea termică, precum şi pentru creşterea performanţei energetice a imobilului
Terasa este parte comuna ,a carei reparatie intra in responsabilitatea asociatiei de proprietari
Costurile de executare diferite interventii hidro,termo fono izolatie,datorita valorilor aprecaibiel de regula se dispun in baza hotararii adunarii generale a membrilor asociatiei si se repartizeaza tuturor acestora-functie de cota indiviza