avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... terasa bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

terasa bloc

ce trebuie sa plateasca un locatar de bloc de la et 4 din 10,obligat doar ;
1 hidroizolatie
2 hidro-termoizolatie?
Cel mai recent răspuns: s.c.serv ad loc s.r.l. , utilizator 01:23, 16 Aprilie 2011
Cota-parte indiviza a lui din costul intregii lucrari.
Terasa este proprietate comuna, fiecare proprietar, de la P la ultimul etaj, are o bucatica de terasa in proprietate.
hidroizolatia da ,dar si termoizolatia?
Nu se intelege ce am scris? Orice cheltuiala se face, indiferent de care fel, se achita de toti proprietarii.
de ce nu ?,pot fi lucrări incluse în reabilitarea termică, precum şi pentru creşterea performanţei energetice a imobilului
Terasa este parte comuna ,a carei reparatie intra in responsabilitatea asociatiei de proprietari
Costurile de executare diferite interventii hidro,termo fono izolatie,datorita valorilor aprecaibiel de regula se dispun in baza hotararii adunarii generale a membrilor asociatiei si se repartizeaza tuturor acestora-functie de cota indiviza

Alte discuții în legătură

Reabilitare termica individuala roxy_gri roxy_gri Buna seara! Am citit articolul 3 lg230/2007 insa din pacate nu am inteles, daca la un bloc de 4 etaje, eu locuind la etajul 4 din 4, deci ultimul, si pe ... (vezi toată discuția)
Izolare termica acoperis fodor florian fodor florian Vreau sa stiu in ce baza legala ( nr.leg , etc )se poate izola si termic acoperisul unui bloc tininduse cont ca izolarea hidro a fost facuta acum 5 ani.Cei de ... (vezi toată discuția)
Pot cere plata intretinerii diferentiat pentru apartament la ultimul etaj neizolat felicz felicz Buna ziua! Avem, impreuna cu socrii, doua apartamente alaturate la ultimul etaj al unui bloc din sectorul 6 al Bucurestiului. Am renovat apartamentele, am pus ... (vezi toată discuția)