Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ce sunt IMM -urile ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ce sunt IMM -urile ?

daca am o intreprindere individuala .ma incadrez la IMM ?
Categoria Întreprinderilor Micro, Mici şi Mijlocii (IMM) este formată din
întreprinderi care angajează mai puţin de 250 de persoane şi care au o cifră de
afaceri anuală netă de până la 50 de milioane de euro şi/ sau deţin active totale de
până la 43 de milioane de euro - articolul 2 al anexei din Recomandarea 2003/361/CE , recomandare transpusă în legislaţia naţională în OG nr.27/2006
parere mea este ca nu va incadrati intrucat nu aveti personalitate juridica. din cate stiu definitia imm se refera doar la persoanele juridice.