Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort in strainatate

Buna ziua,
Am o prietena ce e stabilita impreuna cu sotul si fetita minora in germania. Prietena mea vrea sa divorteze si nu stie daca trebuie sa se adreseze autoritatilor germane sau romane si in ce conditii? Va multumesc.
Unde a fost incheiata casatoria in Romania sau in Germania ?