Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Help !
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Help !

Va rog sa imi spuneti daca legea 567/2004 a suferit modificari pana la data actuala. Daca da, imi poate oferii cineva varianta modificata? Multumesc
Aceasta lege a suferit 3 modificari, ultima in 2008.
Legea o veti gasi accesand portalul de legislatie de pe site-ul Ministerului Justitiei : [ link extern ] /
LEGE nr.567 din 9 decembrie 2004
privind statutul personalului auxiliar de specialitate al instanţelor judecătoreşti şi al parchetelor de pe lângă acestea
Temei legal pentru | Contestari | Trimiteri de la

Identificare act:

Numar/data: Lege nr.567 din 9 decembrie 2004
Emitent: Parlament Procesul legislativ la:- Camera Deputatilor: P.L. nr. 662/2004
- Senat: P.L. nr. L563/2004
Consultaţi:
forma trimisă la promulgare
În vigoare: Prezenta lege intra în vigoare la data de 1 ianuarie 2005, cu exceptia dispozitiilor privind formarea profesionala, care intra în vigoare la 16 iulie 2005.
Publicare: M.Of. nr. 1197/14 dec. 2004
Rectificare: M.Of. nr. 47/14 ian. 2005
Functie activa:

Trimitere la: L. nr.19/2000 privind sistemul public de pensii şi alte drepturi de asigurări sociale
L. nr.53/2003 Codul muncii
O.U.G. nr.123/2003 privind creşterile salariale ce se vor acorda personalului din sectorul bugetar
L. nr.164/2004 pentru aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 123/2003 privind creşterile salariale ce se vor acorda personalului din sectorul bugetar
L. nr.303/2004 privind statutul magistraţilor
L. nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Functie pasiva:

Promulgată: D. nr.1.061/2004 pentru promulgarea Legii privind statutul personalului auxiliar de specialitate al instanţelor judecătoreşti şi al parchetelor de pe lângă acestea
Rectificare: M.Of. nr. 47/14 ian. 2005
Referită de: H.G. nr.290/2005 privind aprobarea Normelor de aplicare a prevederilor referitoare la stabilirea pensiilor de serviciu din Legea nr. 567/2004 privind statutul personalului auxiliar de specialitate al instanţelor judecătoreşti şi al parchetelor de pe lângă acestea
Modificată: L. nr.17/2006 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 567/2004 privind statutul personalului auxiliar de specialitate al instanţelor judecătoreşti şi al parchetelor de pe lângă acestea
dispune republicarea
O.U.G. nr.100/2007 pentru modificarea şi completarea unor acte normative în domeniul justiţiei
- modifică art.68, art.681, art.93 alin.(1) şi (4); introduce art.682 - 684, art.901
L. nr.97/2008 privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 100/2007 pentru modificarea şi completarea unor acte normative în domeniul justiţiei
- aprobă cu modificări O.U.G. nr. 100/2007 şi modifică art. 3 alin. (1); introduce art. 902; abrogă art. 60 alin. (2)

--------------------------------------------------------------------------------
Ai aici varianta actualizată.
[ link extern ] /