avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cerere pentru schimbarea numarului de inmatriculare ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cerere pentru schimbarea numarului de inmatriculare (rovinieta)

salut!sunt din jud bacau si de curand am schimbat nr de inmatriculare avind rovineta platita pe numerele vechi pana in iulie ac,deci unde exact trebuie sa ma adresez in judet pt modificarea numerelor in baza de date sau daca se poate trimite prin posta dati-mi o adresa!multumesc !
Cel mai recent răspuns: Adrian Copil , Consilier juridic 12:46, 10 Aprilie 2011
CATRE:
Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania S.A.
C E R E R E
SCHIMBARE NUMAR DE INMATRICULARE
Subsemnatul (a)___________________cu domiciliul in localitatea________________,
str. ______________, nr. ____, bl. ___, sc. ____, ap. _____, prin prezenta va adresez
rugamintea de a modifica in baza de date cu roviniete valabile numarul de inmatriculare al
vehiculului cu urmatoarele date de identificare:
- Numarul de inmatriculare la momentul achizitionarii rovinietei ____________
- Numarul de inmatriculare la momentul prezentei solicitari _____________
- Numar identificare (serie sasiu) _______________________
Anexez la prezenta cerere cartea de identitate a vehiculului in copie si originalul acesteia
pentru verificarea conformitatii.
Sunt de acord ca modificarea in baza de date sa se realizeze dupa achitarea tarifului de
modificare in valoare de 20 lei + TVA.
Data___________________
Semnatura/Stampila____________________


Adresa unde mergi cu cererea: BACAU, STR. GENERAL NICOLAE GUSA NR. 1
Ultima modificare: Duminică, 10 Aprilie 2011
Adrian Copil, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovigneta jenicaprod jenicaprod Am schimbat localitatea de domiciliu si implicit am inscris si autoturismul la noua adresa. In aceste conditii, rovigneta mai este valabila? Proprietarul si ... (vezi toată discuția)
Am primit trei amenzi pentru lipsa rovineta. pe chitanta este trecut alt numar de inmatriculare arhip_bogdan2002 arhip_bogdan2002 Buna ziua,daca pot zice asa. Am primit 3 amenzi ptr rovineta,dar rovineta este platita,dar cand m-am uitat la ea am observat ca pe chitanta este trecut alt ... (vezi toată discuția)
Rovinieta valabila la schimbarea numarului de inmatriculare legalseeker legalseeker Am achizitionat un autovehicul, l-am pus pe numele meu, am schimbat numerele de inmatriculare. Vechiul proprietar, cu numerele vechi si serie sasiu ... (vezi toată discuția)