Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cerere pentru schimbarea numarului de inmatriculare ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cerere pentru schimbarea numarului de inmatriculare (rovinieta)

salut!sunt din jud bacau si de curand am schimbat nr de inmatriculare avind rovineta platita pe numerele vechi pana in iulie ac,deci unde exact trebuie sa ma adresez in judet pt modificarea numerelor in baza de date sau daca se poate trimite prin posta dati-mi o adresa!multumesc !
CATRE:
Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania S.A.
C E R E R E
SCHIMBARE NUMAR DE INMATRICULARE
Subsemnatul (a)___________________cu domiciliul in localitatea________________,
str. ______________, nr. ____, bl. ___, sc. ____, ap. _____, prin prezenta va adresez
rugamintea de a modifica in baza de date cu roviniete valabile numarul de inmatriculare al
vehiculului cu urmatoarele date de identificare:
- Numarul de inmatriculare la momentul achizitionarii rovinietei ____________
- Numarul de inmatriculare la momentul prezentei solicitari _____________
- Numar identificare (serie sasiu) _______________________
Anexez la prezenta cerere cartea de identitate a vehiculului in copie si originalul acesteia
pentru verificarea conformitatii.
Sunt de acord ca modificarea in baza de date sa se realizeze dupa achitarea tarifului de
modificare in valoare de 20 lei + TVA.
Data___________________
Semnatura/Stampila____________________

Adresa unde mergi cu cererea: BACAU, STR. GENERAL NICOLAE GUSA NR. 1
Adrian Copil, Consilier juridic