Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buletin de calcul al punctajului mediu anual rezultat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buletin de calcul al punctajului mediu anual rezultat in urma evaluarii

>Va rog sa-mi spuneti daca Ordinul 525 din 11 octombrie 2004 privind aprobarea formatului si continutului buletinului de calcul al punctajului mediu anual rezultat in urma evaluarii(BC1;BC2;BC3), este valabil si in cazul valorificarii dosarului de pensie in conformitate cu Legea 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice.
>Motivez aceasta rugaminte deoarece la dosarul de pensie depus in 03.01.2011 am primit o adresa de raspuns care nu seamana nicidecum cu formularul din ordinul 525/2044 si anume
- "BC1 BULETIN DE CALCULUL______________/____________
(Nr. dosar pensie.) (zz/ll/aaaa)"
- "BC2 Date si elemente care au condus la determinarea punctajului mediu anual sia stagiului de cotizare"
- "BC3 Punctaj anual"
olarasu ileana, utilizator
Ordinul nr. 525/2004 nu are nicio legatura cu Legea nr. 263/2010.

Buletinele de calcul reglementate prin Ordinul nr. 525/2004 au fost utilizate doar in procesul de recalculare a pensiilor conform OUG nr. 4/2005 (adica pentru persoanele care au iesit la pensie pana in 1 aprilie 2001). OUG nr. 4/2005 si HG nr. 1550/2004 au fost abrogate prin Legea nr. 263/2010.