Forum Discuţii juridice Executare silită Competenta teritoriala executor
Discuție deschisă în Executare silită

Competenta teritoriala executor

Executorul este din alta localitate decat angajatorul meu. Eu am domiciliul in aceeasi localitate cu executorul. Daca imi schimb adresa de domiciliu in localitatea angajatorului, pot invoca lipsa competentei teritoriale? Este valabila aceasta modificare a domiciliului survenita dupa admiterea cererii de executare?
La poprire este competenta alternativa - este competent executorul de la sediul /domiciliul debitorului sau al tertului poprit.

Competenta executorului se intinde pe toata circumscriptia curtii de apel unde isi are sediul.