Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sigla si denumire
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sigla si denumire

as vrea sa inregistrez pentru un SRL sigla, denumirea precum si un text (nu stiu cum sa il denumesc) de prezentare al firmei pe care il folosim pe site (deoarece au inceput sa il copieze diversi).

am vazut ca la ORC-TB este o masuta cu o tanti cu un laptop pe care scrie OSIM...

oare de unde sa o apuc ca habar nu am? si cam cat costa?

multmesc anticipat
De la inregistrarea la registrul comertului a emblemei (art. 8 Lg. 31/1990 daca societatea nu este inca inmatriculata la registrul comertului sau art. 21 Lg. 26/1990 daca societatea este inregistrata si inregistrarea emblemei se va face printr-o cerere de mentiuni).
Aici gasiti informatii mai multe, inclusiv consturile: Legea 84/1998 privind mărcile şi indicaţiile geografice, modificată şi completată prin Legea 66/2010.