avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Ordinul ANAF nr. 1930/2011- aplicarea Procedurii de ...
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Ordinul ANAF nr. 1930/2011- aplicarea Procedurii de primire, prelucrare si transmitere a Declaratiei privind obligatiile de plata a contributiilor sociale, impozitului pe venit si evidenta nominala a persoanelor asigurate

Ordinul Agentiei Nationale de Administrare Fiscala nr. 1930/2011 privind aprobarea obligatiilor care revin oficiilor nominalizate de Casa Nationala de Pensii Publice, Casa Nationala de Asigurari de Sanatate si Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca in aplicarea Procedurii de primire, prelucrare si transmitere a "Declaratiei privind obligatiile de plata a contributiilor sociale, impozitului pe venit si evidenta nominala a persoanelor asigurate" a fost publicat in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, Nr. 254, din 11 aprilie 2011.


www.avocatnet.ro/content/art...

Sursa : www.avocatnet.ro

Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 06:21, 19 Aprilie 2011
Buna ziua, as vrea si eu sa intreb in legatura cu depunerea acestei declaratii.Acum doua zile am primit o hartie privind depunerea acestei declaratii. Este vorba de o societate care a fost infiintata in 26 ianuarie 2011 si in luna februarie nu are nici un angajat.A fost depusa declaratia 010 prin care s-a solicitat luarea in evidenta cu salariati de pe 07.03.2011. Cum pot rezolva aceasta situatie si care ar fi motivul pentru care am primit aceasta notificare.
Va multumesc anticipat!:D
=D>:Dmultumim Monica!
midadu a scris:
Buna ziua, as vrea si eu sa intreb in legatura cu depunerea acestei declaratii.Acum doua zile am primit o hartie privind depunerea acestei declaratii. Este vorba de o societate care a fost infiintata in 26 ianuarie 2011 si in luna februarie nu are nici un angajat.A fost depusa declaratia 010 prin care s-a solicitat luarea in evidenta cu salariati de pe 07.03.2011. Cum pot rezolva aceasta situatie si care ar fi motivul pentru care am primit aceasta notificare.
Va multumesc anticipat!:D


Buna dimineata.
Verificati data la care a fost inregistrata Declaratia 010 . Posibil ca ceea ce ati primit ,sa fie o nota de informare cu privire la obligativitatea Dvs. de a depune incepand cu 25 aprilie Declaratia 112.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere declaratie 112 Omnia Element SRL Omnia Element SRL Buna ziua, as vrea si eu sa intreb in legatura cu depunerea declaratiei 112.Acum doua zile am primit o hartie privind depunerea acestei declaratii. Este vorba ... (vezi toată discuția)
Firma noua- obligativitatea depunerii declaratiei 010 fdlevente fdlevente Buna ziua, am preluat contabilitatii a unei firma noua infiintata (03.04.2013) si am observat pe site anaf figureaza ca platitor impozit pe profit, din cate ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma - microintreprindere monicaVna monicaVna Buna ziua Am mare nevoie de cateva sfaturi. Urmeaza sa infiintez o firma pentru magazin online , ce va fi microintreprindere ( indeplineste conditiile ... (vezi toată discuția)