Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Noul Cod al Muncii art.35 al. 3) abrogat
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Noul Cod al Muncii art.35 al. 3) abrogat

In aceste conditii, cand "functia de baza" a devenit nerelevanta, cum stabilim deducerea atunci cand persoana are mai multe contracte ? Cum acordam tichetele de masa?

O zi excelenta tuturor!
adriana.karageorge a scris:

In aceste conditii, cand "functia de baza" a devenit nerelevanta, cum stabilim deducerea atunci cand persoana are mai multe contracte ? Cum acordam tichetele de masa?

O zi excelenta tuturor!

Buna ziua!
Buna intrebare! Dar sa nu disperam... ar fi indicat sa ne uitam si in prevederile Codului Fiscal referitoare la deduceri...... oricum legislatia nu e corelata......
Toate cele bune si Saptamana Luminata sa ne lumineze pe toti!
Sa dea bunul Dumnezeu! In special pe legiuitorii nostri.
stabilirea deducerii se va face prin declaratie pe proprie raspundere a salariatului, iar daca intervin modificari, salariatul este obligat ca in termen de 5 zile sa va aduca la cunostinta schimbarile survenite