Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort de comun acord cu trei copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort de comun acord cu trei copii

Care este procedura cea mai simpla si rapida pentru divort in conditia in care amandoi ne dorim acest lucru. In urma casatoriei au rezultat trei copii, acestia fiind minori (6 ani, 7 ani, 9 ani). Amandoi ne-am inteles asupra partajului si a tutelei. In aceste conditii putem divorta fara avocat?
Puteti divorta direct la instanta si la primul termen se termina totul daca sunteti de acord , ce sa mai ocoliti prin procedura medierii cand tot instanta va trebui sa pronunte hotararea de divort si dupa mediere .Apelati la un avocat pentru a va condice procesul si taxa nu va fi mai mare fata de cea de la mediator.
Apreciez "fair-playul" d-nei avocat Cazacu Ioana!
ContSters202274, utilizator