avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificarea Contractului individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificarea Contractului individual de munca


Va rog sa-mi precizati daca este legala modificarea C.IM. cu durata nedeterminata in C.I.M. cu durata determinata,cu acordul partilor conf. art. 41 Codul Muncii
Cel mai recent răspuns: Miruna.P , utilizator 15:30, 29 Aprilie 2011
Da este legala conform art. 41 CM, cu conditia incheierii unui act aditional la CIM semnat de ambele parti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cim perioada determinata Radu Aura Radu Aura Rog lamuriri pentru urmatoarea speta: CIM-ul pe perioada determinata a unui salariat va expira la data de 25.10.2013 dupa 36 luni. Se poate incheia un alt ... (vezi toată discuția)
Durata muncii avo22 avo22 Buna ziua, am un contract de munca incheiat pe durata determinata. Il prelungesc in nedeterminata. Modific durata prin act aditional. Conform ITM nu se ... (vezi toată discuția)
Modificare perioada in contractul individual de munca Volentir Mircea Volentir Mircea Asociatia de proprietari a incheiat in urma cu 2 ani un contr. individ. de munca pe perioada nedeterminata cu o persoana pt postul de administrator. Am dori sa ... (vezi toată discuția)