Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificarea Contractului individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificarea Contractului individual de munca

Va rog sa-mi precizati daca este legala modificarea C.IM. cu durata nedeterminata in C.I.M. cu durata determinata,cu acordul partilor conf. art. 41 Codul Muncii
Da este legala conform art. 41 CM, cu conditia incheierii unui act aditional la CIM semnat de ambele parti.